Tieniaca tkanina BLACK-TRICOT (RF+NF) Zobraziť plnú veľkosť

Tieniaca tkanina BLACK-TRICOT (RF+NF)

Dvojvrstvová tkanina zo Silver-Tricot a čiernej bavlny

Útlm (1 GHz): 47 dB
Šírka: 1.37 m

Vhodná ako záves a doplnky odevov

Viac detailov

BLACK-TRICOT je dvojvrstvová tkanina zložená z tkaniny SILVER-TRICOT a čiernej bavlny na ochranu voči rádiofrekvenčnému a nízkofrekvenčnému (RF+NF) elektromagnetickému poľu. Je vhodná na šitie závesov a odevov.

Špeciálne vlastnosti:
• Tkanina je vlastnosťami podobná tkanine SILVER-TRICOT, má cerifikát ÖKO-TEX® 100 triedy I.
• Vďaka silne postriebrenej vrstve je tkanina v útlme veľmi stabilná a stráca ho len častým ohybom a praním. Ak plánujete použiť tkaninu na šitie odevov, je vhodnejšie umiestniť postriebrenú vrstvu smerom od tela, nakoľko striebro môže reagovať s výlučkami potu na povrchu tela, čím môže dôjsť k rýchlejšiemu znehodnoteniu tkaniny.

Charakteristika
• Certifikát ÖKO-TEX® 100, trieda I
• Uzemniteľná - tieni aj NF elektrické pole
• POZOR: nežehliť!
Trieda kvality: veľmi vysoká

Technické údaje
Šírka: 1.37 m +/- 2 cm
Dĺžka: K dispozícii na metráž po 10 cm
RF útlm (1 GHz): 47 dB v jednej vrstve, 60 dB v dvoch vrstvách
Farba: kovová čierna
Zloženie: 50 % bavlna, 40 % nylon, 10 % striebro
Hmotnosť: 30 g/m²
Stabilita rozmerov: +/- 1 %
Plošný odpor: 1 Ω

Uzemnenie
Ľahko sa uzemňuje vďaka elektricky vodivému povrchu strieborných vlákien.

Tieniaci účinok voči elektromagnetickým poliam
Útlm je pravidelne testovaný v EMC laboratóriu podľa noriem ASTM D4935-10, IEEE Std 299-2006, IEEE Std 1128-1998, ASTM A698/A698M-07.

Starostlivosť
Pranie: jemný cyklus na 30°C
Žehlenie: zakázané
Sušenie: pri veľmi nízkych teplotách
Bielenie: zakázané 
Suché chemické čistenie: zakázané

           

Odporúčame pranie v práčke na 30°C s našim špeciálnym pracím prostriedkom TexCare (viď príslušenstvo). Pranie v rukách neodporúčame! Pre alergikov: každý nový materiál vonia! Odporúčame vyprať pred prvým použitím!

Doplnkové informácie o tkaninách s nechránenými striebornými vláknami
Zafarbenie: Tkaniny s nechránenými striebornými vláknami môžu časom strácať svoju farbu. Niektoré tkaniny majú už zmenenú farbu v dodávke od výrobcu. Tento efekt je u strieborných tkanín úplne bežný. Hlavné dôvody sfarbovania sú priame slnečné žiarenie, teplo z vykurovacieho telesa, agresívne saponáty, ľudský pot, atď. Fľakaté miesta nemajú žiadny negatívny efekt na tieniaci útlm a nie sú závadou v kvalite! Ak Vám akékoľvek možné sfarbenie týchto tkanín prekáža, bolo by vhodné vybrať pre Vašu aplikáciu takú tkaninu, u ktorej k efektu nedochádza.
Trvanlivosť: Tkaniny s nechránenými striebornými vláknami vykazujú obmedzenú stabilitu. Doba životnosti týchto látok sa mení v závislosti na frekvencii ich ohybu. Pravidelné pranie pomocou pracieho prostriedku TexCare je bez akýchkoľvek problémov. Záves alebo koberček bude mať životnosť mnoho rokov.
Odevy z tkaniny použité v prípade núdze raz týždenne zostanú stabilné po mnoho rokov, ak však budú používané dennodenne, môžu stratiť tieniace vlastnosti rýchlejšie.
Nanočastice striebra: Mnoho moderných textílií obsahuje nanočastice striebra, ktoré pomáhajú pri liečbe zápalov kože, chránia športový textil pred mikroorganizmami, apod. Vzhľadom k veľkosti nanočastíc môže striebro prenikať cez kožu hlboko do telesných buniek a hromadiť sa tam. Viaceré toxikologické centrá upozorňujú na nerozvážne používanie nanočastíc striebra. Naopak, hrubé vrstvy "kovového striebra" sú pre životné prostredie a ľudské zdravie úplne bezpečné. Strieborné priadze a postriebrené textílie YSHIELD sú potiahnuté 99% vrstvou "kovového striebra". Tieto častice sú príliš veľké na to, aby prenikli cez kožu a to aj v prípade častého používania (napríklad u odevov alebo posteľnej bielizne).

Kvalita tkaniny
Táto tkanina obsahuje vysoký obsah strieborných a/alebo nerezových vlákien. Napriek tomu, že sa do predaja dostane len najkvalitnejšia tkanina podľa stanovených noriem, nie je možné 100% zaručiť, že sa na nej nevyskytnú absolútne žiadne vady. Tie najmenšie nie sú dôvodom na reklamáciu. Ďakujeme vopred za porozumenie.

Rozsah použitia:RF + NFE
Útlm:47 dB v jednej vrstve
60 dB v dvoch vrstvách
Zloženie:bavlna, nylon, striebro
Rozmery:šírka: 137 cm
Hmotnosť:30 g/m²